حجت الاسلام و المسلمین محمدی، نماینده ولی فقیه و ریاست محترم سازمان اوقاف و امور خیریه پس از زیارت بارگاه امامزاده اهل بن علی علیه السلام، سه ساعت از مجتمع فرهنگی محراب بازدید کردند.
دوشنبه 9 بهمن 1396    
بازدید: 1196
 
بسم الله الرحمن الرحیم
 

نماینده ولی فقیه و رئیس سازمان اوقاف به همراه مدیرکل اوقاف استان تهران، پس از زیارت آستان مقدس امامزاده اهل بن علی علیه السلام، از مجتمع فرهنگی محراب در محله خاوران بازدید کردند.

در این بازدید حجت‌الاسلام حسین سلیمانی مدیر کل روابط عمومی و اموربین الملل سازمان اوقاف و امور خیریه، حجت الاسلام والمسلمین محمدزاده مدیرکل اداره اوقاف و امور خیریه استان تهران و تنی چند از مسئولین سازمان حضور داشتند.

ابتدا مسئولین مجتمع فرهنگی محراب در جلسه ای گزارش مختصری از فعالیت ها، هدفگذاری ها و مستندات موجود در بخش های مختلف از سال 1388 تا کنون را ارائه کردند.

پس از آن میهمانان محترم به بازدید از مجتمع فرهنگی محراب پرداختند. بازدید از کلاس چند رسانه ای قرآن، مخزن کتابخانه، سالن مطالعه، اتاق مشاوره، اتاق رایانه، سنگر فرهنگی، ساختمان آموزشی، کلاس ها و کارگاه های آموزشی از مکان هایی بود که مورد بازدید قرار گرفت.

لازم به ذکر است فارغ التحصیلان سطح سه که در بخشهای مختلف فعالیت داشتند در هنگام بازدید در مورد فعالیتهای خود توضیحاتی ارائه کردند و گفتگویی بین آنها و میهمانان محترم صورت می گرفت.

پس از بازدید کامل از مجموعه و شنیدن توضیحات، بار دیگر میهمانان در محل جلسه جمع شدند و در ادامه حجت الاسلام و المسلمین محمدی به بیان نکاتی در رابطه با فعالیت های تربیتی و فرهنگی و ترویج این روش تبلیغی پرداختند و افزودند همانگونه که خیمه های معرفت از گروه تبلیغی محراب آغاز شد و در امامزاده های سراسر کشور ترویج یافت، روش تربیت محوری و مجتمع فرهنگی که در این امامزاده اجرا شده هم می بایست در سایر امامزاده ها گسترش پیدا کند.

 

لازم به ذکر است، بارگاه امامزاده اهل بن علی علیه السلام از نوادگان امام حسن مجتبی علیه السلام در منطقه 15 تهران واقع شده است.

نسب  امامزاده اهل بن علی علیه السلام در کتاب «اختران فروزان تهران و ری» به فرزندان امام حسن مجتبی علیه السلام می‌رسد، اما به گفته‌ای از فرزندان امیرالمومنین علی علیه السلام معرفی شده است.

این بقعه متبرکه در جنوب دولاب در تهران واقع شده و در صحن امامزاده‌، گورستان کوچکی قرار دارد که قدمتی 200 ساله دارد.

بازسازی بنای بقعه از سال 1379ه ش شروع و در سال 84 به پایان رسید. در این بازسازی، ضمن حفظ طرح قدیمی بنا، تغییراتی در پوشش آن ایجاد شده است. در سال1380ه ش در 2 طرف بقعه 2 شبستان اضافه شده، همچنین ورودی و راهروهای بقعه با سنگ مرمر مرمت و بازسازی گشته‌اند.

 
aaa
زیارت امامزاده اهل بن علی علیه السلام
aaa
ارائه گزارش فعالیت ها
aaa
بازدید از مخزن کتابخانه
aaa
بازدید از سالن مطالعه
aaa
بازدید از اتاق مشاوره
aaa
بازدید از کلاس چند رسانه ای قرآن
aaa
بازدید از سنگر فرهنگی
aaa
بازدید از دفتر آموزشی
aaa
گفت و گو با دانش آموزان سطح سه
aaa
بازدید از ساختمان آموزشی
aaa
بازدید از کارگاه شهید احمدی روشن
aaa
بازدید از کارگاه شهید شهریاری
aaa
جلسه جمع بندی