مجتمع فرهنگی محراب (کانون فرهنگی محراب) از سال 1388 در جوار امامزاده اهل بن علی علیه السلام

 بسم الله الرحمن الرحیم

      ما مواجهیم با یک حمله‌ی همه‌جانبه‌ی فرهنگی و اعتقادی و سیاسیِ اعلام نشده؛ یعنی شما حالا که من دارم میگویم، قاعدتاً از من قبول میکنید لکن اطّلاع ندارید از آنچه دارد اتّفاق می‌افتد؛ بنده اطّلاع دارم از آنچه دارد اتّفاق می‌افتد؛ من دارم میبینم چه دارد اتّفاق می‌افتد؛ لشکر فرهنگی دشمن و لشکر سیاسی دشمن با همه‌ی ابزارهایی که برایشان ممکن بوده، حمله کرده‌اند به ما برای سست کردن اعتقادات دینی ما، سست کردن اعتقادات سیاسی ما، تقویت نارضایی‌ها در داخل کشور، جذب جوانها بخصوص جوانهای فعّال و اثرگذار در سطوح مختلف برای مقاصد خودشان؛ دارند کار میکنند. خب، در مقابل اینها کارهایی دارد انجام میگیرد؛ بچّه‌های حزب‌اللّهی، مردمان مؤمن، مسئولان باتعهّد کارهای خوبی دارند انجام میدهند لکن بیش از اینها باید در کشور کار بشود. 

بیانات رهبر معظم انقلاب در دیدار اعضاى ستاد کنگره‌ شهدای استان چهارمحال و بختیارى ؛ 13 مهر سال 1394

 

   «گروه تبلیغی محراب» توسط جمعی از طلاب و فضلای حوزه علمیه قم با هدف پیگیری فعالیت های تبلیغی مدون، مستمر و بروز در سال 1387 تشکیل شد. پس از مشورت با اساتید و مشاوران فعال در زمینه تبلیغ و با بررسی ضرورت‌ها و نیازهای جامعه، نوجوانان به عنوان مقطع سنی گروه هدف قرار گرفتند. از طرفی این گروه، تهران را به عنوان تأثیرگذارترین شهر کشور، منطقه هدف برنامه های خود قرار داده است.

 

 

     برای تأمین برنامه های متمرکز و تخصصی و همچنین جذاب و مستمر در گروه هدف (نوجوانان تهران)، اقدام به تأسیس «مجتمع فرهنگی محراب» در سال 1388 نمود و با پیشنهاد مسئولین اوقاف و امور خیریه استان تهران، «امامزاده اهل بن علی علیه السلام» به عنوان مرکز فعالیت‌ها و محل تأسیس مجتمع در منطقه 15 انتخاب شد.

 

 

 

   گفتنی است فعالیت های این گروه در رده سنی نوجوانان و تنها در شهر تهران متوقف نشده است (بلکه تمرکز اصلی گروه بر این مهم می باشد) و البته ترویج فرهنگ اهل بیت علیهم السلام در سراسر میهن اسلامی بلکه در جای جای زمین خاکی را وظیفه خود می داند و در اجرای این وظیفه به هر نحو تلاش می نماید.

 
 
   هدف اصلی از ایجاد این پایگاه تشکیل بستری است برای ترویج و ارائه محصولات، تولیدات و ایده ها که پس از انتشار و قرارگیری در دسترس عموم، در بوته نقد و بررسی صاحب نظران قرار گرفته و پخته تر شود. البته مقالات و محصولات دانش آموزان نیز در این پایگاه از جایگاه ویژه ای برخوردا خواهد بود. از طرفی بستری ایجاد شده تا گزارش کلاس ها، اردوها و سایر برنامه ها سریع تر و راحت تر در اختیار دانش آموزان و خانواده هایشان و عموم علاقمندان قرار گیرد.